Padidėjęs magnio poreikis sportuojantiems
Magnis dalyvauja daugiau nei 300 žmogaus kūne vykstančių cheminių reakcijų, taip pat yra daugelio fermentų sudedamoji dalis ir vaidina svarbų vaidmenį visuose ląstelių medžiagų apykaitos procesuose, susijusiuose su energijos sinteze. Todėl magnio trūkumas gali sulėtinti organizmo metabolizmą ir neigiamai paveikti sporto rezultatus.
Žmonėms, gaunantiems 50–90 % magnio dienos normos, išsivysto magnio trūkumas, kuris ilgainiui pavirsta chronišku (lėtiniu) uždegiminiu organizmo procesu, kuris savo ruožtu gali sukelti aterosklerozę, cukrinį diabetą, osteoporozę ar net vėžį. Tad chroniškas uždegimas gali ne tik neigiamai paveikti sportinius rezultatus, bet ir turėti ilgalaikių skaudžių pasekmių atletams.
Magnis ir raumenų funkcija
Didelis fizinis krūvis organizmui sukelia rimtus magnio nuostolius, kurie atsiranda dėl pagreitėjusios medžiagų apykaitos ir padidėjusio skysčio išskyrimo per inkstus. Magnio suvartojimas ypač išauga, kai sportuojama, kai laikosi aukšta aplinkos temperatūra ir drėgmė (skysčių nuostoliai gali siekti iki 2 litrų per valandą). Todėl papildomas magnio vartojimas yra ypač aktualus ištvermės sportininkams, nes šios medžiagos deficitas gali padidinti raumenų trūkčiojimus ir sukelti spazmus, dėl to gali atsirasti polinkis į raumenų įtampą, o tai neigiamai veikia sportinius rezultatus.
Magnis, antrasis pagal svarbumą intraląstelinis katijonas, būtinas medžiagų apykaitos procesams, susijusiems su sinteze ar irimu. Sportininkams jo ypač reikia, nes jų medžiagų apykaita itin suintensyvėjusi.
Sportuojančių kraujo serume nustatoma padidėjusi magnio koncentracija, nes dėl pagreitėjusios raumenų veiklos ir padidėjusio laktatų kiekio iš ląstelių pasišalina magnis, daugiausiai jo išskiria inkstai. Sportuojant, gausiai prakaituojant ir nepakankamai magnio gaunant su maistu, atsiranda magnio trūkumas, kuris pasireiškia padidėjusiu mineraliniu dirglumu, raumenų spazmais ir mėšlungiu, taip pat raumenų tempimu. Todėl ypač svarbu, kad dar prieš pradedant sportuoti organizmui netrūktų magnio.
Vartojamas tik kartą per dieną
Greitai įsisavinamas ir veiksmingas
Be dirbtinių saldiklių ir dažiklių
Pašalina mėšlungį ir kojų įtampą
Pasirinkite aktualiausią teiginį ir sužinokite, kaip magnis Jums galėtų padėti.
01
Kankina mėšlungis
Kojų mėšlungis yra ne tik nemalonus, bet ir labai skausmingas. Tai tipiškas magnio trūkumo simptomas.
02
Dažnai skauda galvą
Viena iš galvos skausmo grupių yra susijusi su nervine įtampa raumenų srityje aplink kaklą ir pečius, kurią sukelia magnio trūkumas.
03
Sergu diabetu
Diabetu sergantys žmonės dažnai vartoja papildomų vaistų, kurie neigiamai veikia magnio koncentraciją žmogaus organizme.
04
Maitinu kūdikį krūtimi
Maitinimo periodu mamos organizmas įvairių maistinių medžiagų suvartoja daugiau, todėl patartina pasirūpinti papildomu jų kiekiu, taip pat ir magniu.
05
Intensyviai sportuoju
Magnio trūkumas gali sulėtinti organizmo metabolizmą ir neigiamai paveikti sporto rezultatus.