Intensyviai sportuoju

Padidėjęs magnio poreikis sportuojantiems

Magnis dalyvauja daugiau nei 300 žmogaus kūne vykstančių cheminių reakcijų, taip pat yra daugelio fermentų sudedamoji dalis ir vaidina svarbų vaidmenį visuose ląstelių medžiagų apykaitos procesuose, susijusiuose su energijos sinteze. Todėl magnio trūkumas gali sulėtinti organizmo metabolizmą ir neigiamai paveikti sporto rezultatus.

Žmonėms, gaunantiems 50–90 % magnio dienos normos, išsivysto magnio trūkumas, kuris ilgainiui pavirsta chronišku (lėtiniu) uždegiminiu organizmo procesu, kuris savo ruožtu gali sukelti aterosklerozę, cukrinį diabetą, osteoporozę ar net vėžį. Tad chroniškas uždegimas gali ne tik neigiamai paveikti sportinius rezultatus, bet ir turėti ilgalaikių skaudžių pasekmių atletams.

Magnis ir raumenų funkcija

Didelis fizinis krūvis organizmui sukelia rimtus magnio nuostolius, kurie atsiranda dėl pagreitėjusios medžiagų apykaitos ir padidėjusio skysčio išskyrimo per inkstus. Magnio suvartojimas ypač išauga, kai sportuojama, kai laikosi aukšta aplinkos temperatūra ir drėgmė (skysčių nuostoliai gali siekti iki 2 litrų per valandą). Todėl papildomas magnio vartojimas yra ypač aktualus ištvermės sportininkams, nes šios medžiagos deficitas gali padidinti raumenų trūkčiojimus ir sukelti spazmus, dėl to gali atsirasti polinkis į raumenų įtampą, o tai neigiamai veikia sportinius rezultatus.

Magnis, antrasis pagal svarbumą intraląstelinis katijonas, būtinas medžiagų apykaitos procesams, susijusiems su sinteze ar irimu. Sportininkams jo ypač reikia, nes jų medžiagų apykaita itin suintensyvėjusi.

Sportuojančių kraujo serume nustatoma padidėjusi magnio koncentracija, nes dėl pagreitėjusios raumenų veiklos ir padidėjusio laktatų kiekio iš ląstelių pasišalina magnis, daugiausiai jo išskiria inkstai. Sportuojant, gausiai prakaituojant ir nepakankamai magnio gaunant su maistu, atsiranda magnio trūkumas, kuris pasireiškia padidėjusiu mineraliniu dirglumu, raumenų spazmais ir mėšlungiu, taip pat raumenų tempimu. Todėl ypač svarbu, kad dar prieš pradedant sportuoti organizmui netrūktų magnio.

mes jums rekomenduojame
MAGNESIUM - DIASPORAL
295,7 mg/5 mg GERIAMOJO TIRPALO GRANULĖS

Vartojamas tik kartą per dieną

Greitai įsisavinamas ir veiksmingas

Be dirbtinių saldiklių ir dažiklių

Pašalina mėšlungį ir kojų įtampą

Pasirinkite aktualiausią teiginį ir sužinokite, kaip magnis Jums galėtų padėti.

01

Kankina mėšlungis

Kojų mėšlungis yra ne tik nemalonus, bet ir labai skausmingas. Tai tipiškas magnio trūkumo simptomas.

02

Dažnai skauda galvą

Viena iš galvos skausmo grupių yra susijusi su nervine įtampa raumenų srityje aplink kaklą ir pečius, kurią sukelia magnio trūkumas.

03

Sergu diabetu

Diabetu sergantys žmonės dažnai vartoja papildomų vaistų, kurie neigiamai veikia magnio koncentraciją žmogaus organizme.

04

Maitinu kūdikį krūtimi

Maitinimo periodu mamos organizmas įvairių maistinių medžiagų suvartoja daugiau, todėl patartina pasirūpinti papildomu jų kiekiu, taip pat ir magniu.

05

Intensyviai sportuoju

Magnio trūkumas gali sulėtinti organizmo metabolizmą ir neigiamai paveikti sporto rezultatus.

06

Sutrikęs mano širdies ritmas

Širdis – svarbiausias žmogaus raumuo, todėl pritrūkus magnio, gali sustreikuoti jo veikla ir atsirasti aritmija.

07

Laukiuosi vaiko

Dėl suaktyvėjusio metabolizmo nėščios moters organizmas per inkstus pašalina 25 % daugiau magnio nei įprastai, todėl jo atsargos organizme senka ypač greitai.