Dažnai skauda galvą

Šiuolaikinė medicina žino daugiau nei 150 skirtingų galvos skausmo sindromų – nuo galvos tvinkčiojimo iki stipraus maudimo ar gėlimo. Šių skausmų priežastys gali būti įvairios, tačiau viena iš grupių yra susijusi su nervine įtampa raumenų srityje aplink kaklą ir pečius, kurią sukelia magnio trūkumas. Migrena sergančių žmonių kraujyje taip pat pastebima mažesnė magnio koncentracija, todėl jiems patariama šios medžiagos vartoti papildomai.

Migreniniai galvos skausmai

Migrenos metu sulėtėja galvos smegenų kraujo tekėjimo greitis ir dėl to pasireiškia išemija, kuri, gali būti, yra atsakinga už praeinančius neurologinius židininius simptomus, atsirandančius skausmo metu.

Biocheminiai, hormoniniai pokyčiai ar skausmo trigerių stimuliacija gali būti atsakingi už galvos kraujagyslių diametro pakitimus ir dažniausiai lydi migreninį skausmą.

Laisvosios riebiosios rūgštys, prostaglandinai, histaminas, katecholaminai, substancija P ir serotoninas gerai paaiškina migrenos patogenezę, tačiau būtina atkreipti dėmesį į magnio dalyvavimą šiuose biocheminiuose procesuose. Nustatyta, kad magnio kiekis organizme yra susijęs su serotonino aktyvumo pakitimais. Kadangi magnio koncentracijos sumažėjimas skatina panašius procesus, galinčius potencijuoti galvos skausmą, per pastaruosius 10 metų buvo atlikta nemažai studijų, įrodančių šio elemento vaidmenį migrenos patogenezėje.

Klinikinėse studijose nustatyta, kad sergantiems migrena, nepriklausomai nuo jos formos, yra sumažėjusi magnio koncentracija organizme. Sumažėjusi koncentracija pastebima ir smegenų ląstelėse, tačiau ne tik atakos, bet ir tarppriepuolinio periodo metu. Magnio sumažėja kraujo serume ir raudonuosiuose kraujo kūneliuose (eritrocituose) vaikams ir suaugusiesiems, sergantiems migrena tiek su aura, tiek be jos.

mes jums rekomenduojame
MAGNESIUM - DIASPORAL
98,6 mg KIETOSIOS PASTILĖS

Vartojamas tik kartą per dieną

Greitai įsisavinamas ir veiksmingas

Be dirbtinių saldiklių ir dažiklių

Pašalina mėšlungį ir kojų įtampą

Pasirinkite aktualiausią teiginį ir sužinokite, kaip magnis Jums galėtų padėti.

01

Kankina mėšlungis

Kojų mėšlungis yra ne tik nemalonus, bet ir labai skausmingas. Tai tipiškas magnio trūkumo simptomas.

02

Dažnai skauda galvą

Viena iš galvos skausmo grupių yra susijusi su nervine įtampa raumenų srityje aplink kaklą ir pečius, kurią sukelia magnio trūkumas.

03

Sergu diabetu

Diabetu sergantys žmonės dažnai vartoja papildomų vaistų, kurie neigiamai veikia magnio koncentraciją žmogaus organizme.

04

Maitinu kūdikį krūtimi

Maitinimo periodu mamos organizmas įvairių maistinių medžiagų suvartoja daugiau, todėl patartina pasirūpinti papildomu jų kiekiu, taip pat ir magniu.

05

Intensyviai sportuoju

Magnio trūkumas gali sulėtinti organizmo metabolizmą ir neigiamai paveikti sporto rezultatus.

06

Sutrikęs mano širdies ritmas

Širdis – svarbiausias žmogaus raumuo, todėl pritrūkus magnio, gali sustreikuoti jo veikla ir atsirasti aritmija.

07

Laukiuosi vaiko

Dėl suaktyvėjusio metabolizmo nėščios moters organizmas per inkstus pašalina 25 % daugiau magnio nei įprastai, todėl jo atsargos organizme senka ypač greitai.